Obsah

Akce v okolí

Akce

Omezit výpis akcí na


Datum konání: calendar calendar

první předchozí
ze 2
poslední

26. 5. 2018
Místo konání: Náves - Vrbatův Kostelec, Náves Vrbatův Kostelec
Sraz Kostelců celý text

Skautský týden
21. 5. 2018 - 27. 5. 2018 začátek od 16:00
Místo konání: , Luže
Staň se benjamínkem, vlčetem, světluškou, skautkou, skautem nebo vedoucím. Přijď se podívat na skautské schůzky, shlédni film o skautech, zažij velkou skautskou hru po městě, vydej se na skautskou výpravu nebo prožij dobrodružství na skautském táboře! celý text

18. 5. 2018 - 25. 6. 2018 začátek od 11:14
Místo konání: nespecifikováno
Pietní vzpomínka 76. výročí vyhlazení osady Ležáky-pozvánka celý text

výstava
9. 5. 2018 - 1. 6. 2018 začátek od 17:00
Místo konání: Městské muzeum Chrast, Chrást
Výstava tří dvakačovských autorů
celý text

Seminář
1. 6. 2018 - 2. 6. 2018 začátek od 14:00
Místo konání: Volnočasové centrum , Luže
Lektor Mgr. et Mgr. Martina Friedlová Vás zve na seminář Týmová práce a budování týmu v sociálních službách, který se uskuteční ve dnech 1. - 2. června 2018 v prostorách Volnočasového centra v Luži. celý text

Dětský den DaR
1. 6. 2018 začátek od 14:30, délka 5.5 hodin
Místo konání: Rodinné centrum DaR Luže , Luže

Bezbariérový vstup na akci

Vstup na akci povolen se zvířaty

Akce je vhodná pro děti

V červnu určitě přijďte na opravdu velkolepou oslavu DNE DĚTÍ, a to v pátek 1. 6. 2018 od 14:30 na zahradu Rodinného centra DaR v Luži. Čeká Vás bohatý program plný zábavy a hudby. Připravte se na: skákací hrady, velkou trampolínu, hry, soutěže, ceny
od našich věrných sponzorů, vystoupení dramatické skupiny „Malý Jarda“ pod vedením Jany Hrubé s pohádkou „Velký král a malá myš“, spoustu muziky v podání kapel „Dárečci“
a „Kaťáčci“ pod vedením Marka Jirovského ze ZUŠ Luže, vystoupení tanečního souboru „Loly Růža“ pod vedením Ivana Červeňáka a letos nově také ukázka práce „mladých hasičů“ z Lozic pod vedením Marcely Votroubkové. Je jasné, že slavit se bude pořádně, tak se k nám připojte! Vstupné je 25,-/ dítě (pitný režim zajištěn). celý text

IV. muzejní noc
2. 6. 2018 začátek od 20:00, délka 239 minut
Místo konání: Hrad Košumberk, Luže

Bezbariérový vstup na akci

Vstup na akci povolen se zvířaty

Akce je vhodná pro děti

První červnová sobota na hradě Košumberk bude již počtvrté patřit muzejní noci. Na co se tentokrát můžete těšit?

Lapidárium oživí fotografie
Prostory lapidária, kde je v současné době umístěna expozice kamenných barokních plastik a fotografie historických objektů z chrudimska, oživí od června nová expozice fotografií.
Velkoformátové fotografie Luže a okolí fotografa Jaroslava Horáka budou umístěny ve všech místnostech, dle jednotlivých témat, kterými jsou Luže a její památky, Luže žije a nesmí chybět téma Luže a příroda.

Za svitu loučí
… tak se jmenuje rukopis s pověstmi, pověrami a romantickými událostmi, jež v okolí Luže zaznamenal na počátku 20. století Antonín Hlinecký (1858-1938). Rukopis je více než 100 let uložen v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě.
Návštěvníky hradu Košumberk čeká obrazová prezentace soukromé sbírky dobových pohlednic s tématem Luže a Košumberku, naprostým unikátem bude představení kreseb ze skicáře kanovníka Jana Venuta. Ten na přelomu 18. a 19. století navštívil i naše okolí a i zde pilně kreslil. Z pověstí vám bude předčítat a komentář k prezentaci poskytne Soňa Krátká z vysokomýtského muzea.

Hrad oživí hudba a louče
Stejně jako v předchozích letech se můžete také těšit na hudební vystoupení. Pro letošní noc jsme pro Vás pozvali hudební uskupení Františka Remeše, můžete se tak těšit na moderní i klasické skladby v podání klavíru, violy a houslí.
Celou letošní muzejní nocí vévodí téma „za svitu loučí“, nenechte si ujít krásnou atmosféru hradu osvíceného loučemi, jako za starých časů …

Vstupné zdarma.
Občerstvení po celou dobu akce zajištěno.

celý text

3. 6. 2018 začátek od 14:00, délka 10.0 hodin
Místo konání: Fotbalové hřiště, Obec Vrbatův Kostelec
Dětský den celý text

Alzheimer
6. 6. 2018 začátek od 18:00, délka 120 minut
Místo konání: Volnočasové centrum , Luže
Máme radost, že k nám na Klub zdraví do Luže přijala pozvání Bc. Ivana Tesařová, která pracuje jako sociální pracovnice v Alzheimer centru v Ústí nad Orlicí. Náš původní květnový termín je ale posunutý až na středu 6. června 2018.
Tématem této přednášky tedy bude ALZHEIMEROVA CHOROBA.
Paní Tesařová je odbornice s bohatou praktickou zkušeností a mimo jiné provádí školení pro rodinné příslušníky, jak přistupovat k takto nemocnému člověku.
Tentokrát se na vás budeme těšit na nové adrese! ?????
Na každém našem setkání se také můžete těšit na zdravé a chutné občerstvení.
Po tomto Klubu zdraví budeme mít letní pauzu a uvidíme se znovu na podzim:
27. září – RAJČATA – nejen pro muže – R. Koukolová
25. října – SŮL – nad zlato, ale kolik? – MUDr. M. Sílová
22. listopadu – MILUJ SÁM SEBE – o zdravém sebevědomí – Mgr. Soňa Sílová
Bc. Veronika Šťovíčková - koordinátorka Klubu zdraví Luže celý text

#
7. 6. 2018 začátek od 19:00
Místo konání: Kulturní klub Skuteč, Skuteč
Muzikálové představení v provedení Městského divadla v Kladně vzniklo podle populárního britského filmu The Full Monty. Ničím nepřikrášlená realita se střetává s typicky britským humorem, který umí najít vtip a otočit v legraci i takové problémy, jakými jsou např. sociální krize, nezaměstnanost či ztráta sebedůvěry. Donaha! je příběhem party nešťastných kamarádů ocelářů, kteří najednou přijdou o práci a nemohou najít nové uplatnění. Z čirého zoufalství založí taneční striptérskou skupinu, i když fyzicky ani věkem profesionálním striptérům zcela neodpovídají. Podaří se jim, co si předsevzali? celý text

8. 6. 2018 začátek od 15:00, délka 5 hodin
Místo konání: Restaurace v Panské zahradě, Předhradí
Vyžití pro dospěláky i nejmenší :-) celý text

620 let
9. 6. 2018 - 10. 6. 2018 začátek od 08:30
Místo konání: Obec Kostěnice, Kostěnice
620 let od vzniku obce celý text

Košumberský dětský den
10. 6. 2018 začátek od 13:30, délka 270 minut
Místo konání: Hrad Košumberk, Luže

Bezbariérový vstup na akci

Vstup na akci povolen se zvířaty

Akce je vhodná pro děti

V NEDĚLI 10. ČERVNA 2018 OD 13:30 HODIN NA NÁDVOŘÍ HRADU KOŠUMBERK
tentokrát na téma: Dětské komiksové příběhy
PROGRAM:
Od 13:00 vstup
Ve 13:30 zahájení programu:
Na návštěvníky a zejména na děti budou čekat známé i méně známé komiksové postavy jako jsou Astérix a Obelix, Čtyřlístek, Želvy Ninja, Superman, Rychlé šípy …….. Jako se stalo už zvykem tak budou pro děti připraveny veselé hry a soutěže - na stanovištích se mohou děti těšit na mnoho zajímavých a zábavných úkolů.
Od 16.00: losování tomboly – ceny čekají na každého účastníka!
Od 16.30: divadelní představení dětí ze ZUŠ Luže – ……………………..
Dětský den pořádají dobrovolníci z humanitární organizace ADRA a Církve adventistů sedmého dne ve spolupráci s Městským úřadem v Luži a Hamzovou odbornou léčebnou.
Vstupné 30,- Kč. Výtěžek bude věnován humanitární organizaci ADRA na nemocnici v keňském Itibu.
Program se uskuteční za každého počasí – jste srdečně zváni!
Za tým organizátorů
Čestmír Šťovíček celý text

#
14. 6. 2018 začátek od 21:50
Místo konání: Tréninkové hřiště (u koupaliště), Skuteč
Když čtveřice školáků objeví starou videoherní konzoli se hrou, o které nikdy předtím neslyšeli - zvanou Jumanji - ocitají se všichni vzápětí v džungli, v níž se hra odehrává, a zcela doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili: z počítačového hráče Spencera se stává odvážný dobrodruh (Dwayne Johnson), náruživý sportovec Fridge přijde (dle svých slov) "o horního půl metru těla" a stane se z něj drobný génius (Kevin Hart), ze všemi oblíbené Bethany se stává profesor ve středním věku (Jack Black) a zamlklá samotářka Martha je proměněna v drsnou bojovnici (Karen Gillan). Společně zjišťují, že Jumanji není hra, kterou si můžete jen tak zahrát - musíte ji přežít. Aby hru pokořili a mohli se vrátit do skutečného světa, musejí se vydat na nejnebezpečnější dobrodružství svého života, objevit, co před 20 lety opustil Alan Parrish a také se naučit sami sebe vnímat zcela odlišně - jinak ve hře uvíznou navěky. celý text

Albánie
16. 6. 2018 začátek od 15:30, délka 150 minut
Místo konání: Hamzova léčebna , Luže

Bezbariérový vstup na akci

Akce je vhodná pro děti

SETKÁNÍ KLUBU CESTOU NECESTOU
V sobotu 16. června 2018 v 15:30 hodin proběhne v konferenčním sále Hamzovy odborné léčebny cestopisná přednáška cestovatelky Zdeňky Přibylové s názvem:
Albánská výzva – v Evropě a přesto na konci světa
O svém pobytu v Albánii napsala: Projekt Albánská výzva se zrodil v hlavě Honzy „Challengera“ Baláka, který s přáteli navštívil severoalbánské hory. Po několika návštěvách tamních hor vznikl nápad: „Co takhle něco vytvořit v té opuštěné vesnici, kterou jsme v létě našli?“ Během několika dalších měsíců už byl projekt Albánská výzva v plném proudu. Přes sto dobrovolníků se zúčastnilo hned prvního ročníku, v rámci kterého byly vyznačeny turistické trasy, opraven kostel a postaven most. V přednášce popíšu celý projekt a svou práci dřevaře při celoživotním zážitku, kterým pro mě Albánská výzva byla.

Klub Cestou necestou pořádá sbor Církve adventistů s.d. v Luži ve spolupráci s Hamzovou odbornou léčebnou.
Jste srdečně zváni.
Čestmír Šťovíček
celý text

příloha
17. 6. 2018 začátek od 09:00, délka 7 hodin
Místo konání: Zámek park , Hrochův Týnec
turnaj v petanque dne 17. června 2018 od 9 hodin v parku v Zámku celý text

Vernisáž Podoby vody
17. 6. 2018 začátek od 15:00, délka 180 minut
Místo konání: Janovičky, Luže

Vstup na akci povolen se zvířaty

Akce je vhodná pro děti

Je tvořivá i ničivá, nabývá různých skupenství, tvarů i barev, může hřát i chladit, je očistná, ale může být i hodně špinavá, průzračná i zakalená. Někdy rychle běží, jindy je pomalá a lenivá. Má různé chutě i vůně, může nepříjemně hučet i krásně zpívat. Může hladit i bodat, houpat i nohy podebrat. VODA. Jaké její další vlastnosti a schopnosti objevíte? Co pro Vás VODA znamená? Je pro Vás/nás nezbytná?

Vernisáž, vystavení děl, dernisáž:
Výstavu zahájí vernisáž v neděli 17. června 2018 od 15 hodin.
Vernisáž doprovodí hudební variace na téma VODA v podání Bc. Marka Jirovského, pedagoga hudebního oboru ZUŠ Luže.
Výstavu ukončí dernisáž v neděli 15. července 2018, po koncertě účastníků Mistrovských kurzů v Litomyšli. celý text

slavnost
22. 6. 2018 - 24. 6. 2018 začátek od 15:00
Místo konání: Zámek park , Hrochův Týnec
725 let města Hrochův Týnec- městské slavnosti celý text

Staver cup 2018
23. 6. 2018 začátek od 08:00, délka 10 hodin
Místo konání: Fotbalový stadion , Luže

Bezbariérový vstup na akci

Vstup na akci povolen se zvířaty

Akce je vhodná pro děti

Tělovýchovná jednota Luže - fotbalový oddíl a hlavní partner turnaje firma STAVER Luž, s.r.o. Vás srdečně zvou na 24. ročník turnaje v malé kopané STAVER CUP 2018.
Turnaj se uskuteční v sobotu 23. června 2018 ve sportovním areálu v Luži. celý text

Muzejní NEJ 1
24. 4. 2018 - 10. 6. 2018 začátek od 09:00
Místo konání: Městské muzeum Skuteč, Skuteč
Obsahově pestrá výstava vynese z přítmí depozitáře nejrůznější věci, které lze označit nějakým NEJ. A také mnoho předmětů speciálních, unikátních či vážně podivných. celý text

30. 6. 2018 začátek od 13:00, délka 7 hodin
Místo konání: Domov na hradě Rychmburk, Předhradí-hrad Rychmburk
Více informací na přiloženém plakátu. celý text

SLAVNOSTI
30. 6. 2018 začátek od 13:00, délka 7 hodin
Místo konání: Hrad Rychmburk, Předhradí
Rychmburské hradní slavnosti celý text

#
25. 7. 2018 začátek od 21:30
Místo konání: Tréninkové hřiště (u koupaliště), Skuteč
Marie je typická městská singl. Pracuje sice jako úspěšná televizní moderátorka, ale ve vztazích má dar přitahovat samé blbce. Naopak její sestra Karolína už toho pravého našla a plánuje svatbu. Právě kvůli tomu Marie přijíždí po dlouhé době za rodinou na návštěvu do své rodné vesničky. Doma potkává svou dávnou lásku, Jiřího. Během pár okamžiků je jasné, že jejich city nejsou minulostí a skončí spolu v posteli. Jenže celá věc má jeden velký háček. Právě Jiří je snoubencem její sestry. celý text

28. 7. 2018 začátek od 08:30, délka 7.5 hodin
Místo konání: Domov na hradě Rychmburk, Předhradí-hrad Rychmburk
Oficiální začátek turnaje je 8:30h. Turnaj se uskuteční v sobotu 28.07.2018 od 7:30h na tradičním místě Panská zahrada v Předhradí. Přihlásit se může maximálne 10 týmů (každý tým může mít v soupisce max 10 hráčů). Startovné p celý text

Výstava Hamza
20. 3. 2018 - 31. 12. 2018 začátek od 08:00
Místo konání: Hamzova léčebna , Luže

Bezbariérový vstup na akci

Akce je vhodná pro děti

Hamzova léčebna Vás zve k návštěvě výstavy pod názvem Dílo zakladatele Hamzovy Léčebny a Hamzova léčebna v historii. Výstava pojednává o životě a díle profesora Františka Hamzy.
Otevřeno denně od 8,00 do 17,00 - Foyer pavilonu FAB celý text

Hamzův rok
21. 2. 2018 - 18. 10. 2018 začátek od 09:00
Místo konání: Hamzova léčebna , Luže

Bezbariérový vstup na akci

Akce je vhodná pro děti

Při příležitosti 150. výročí narození prof. Dr. Františka Hamzy připravujeme k této významné události mnoho zajímavých akcí.

celý text

#
10. 9. 2018 začátek od 19:00, délka 180 minut
Místo konání: Kulturní klub Skuteč, Skuteč
Londýn, rok 1662. Král Karel II. vydává zákaz hraní ženských postav mužskými herci. Edward Kynaston, herec, který je na vrcholu díky svým ženským hrdinkám, začíná hrát zásadní hru svého života. Co když žije skutečný život jen na prknech s vůní divadelních šminek a v reálném životě je jen bezradným pozorovatelem? Historická freska s aktuálním tématem lidské identity. V hlavní roli čerstvý držitel Thálie Daniel Bambas. celý text

#
5. 10. 2018 začátek od 19:00, délka 100 minut
Místo konání: Kulturní klub Skuteč, Skuteč
Divadelní aktovka Seana O´Caseyho „Bedtime Story“ ve slavné úpravě Jiřího Krejčíka pod názvem Pension pro svobodné pány byla dlouhá léta úspěšně uváděna v pražském Činoherním klubu a dočkala se i velmi úspěšného filmového zpracování. Celá komedii se odehrávající v pokoji jednoho pensionu, kam si nájemník přivede slečnu, čímž poruší upjaté předpisy domovního řádu. V hlavních rolích se blýsknou: Patrik Děrgel (herec ND Praha), Marie Doležalová nebo Anna Fialová a pohybově neuvěřitelně nadaný Lukáš Příkazský celý text

#
10. 10. 2018 začátek od 19:00
Místo konání: Kulturní klub Skuteč, Skuteč
Akustický recitál Petra Bende a Bohouše Josefa. Koncert plný pohody s názvem Dva v jednom tour. celý text

#
17. 10. 2018 začátek od 19:00
Místo konání: Kulturní klub Skuteč, Skuteč
Ve večeru plném písniček Simony Klímové, vypráví známý český režisér Zdeněk Troška nejen o filmech, ale i o jídle a dietách, žrádle a dobrotách ve všech podobách. celý text

první předchozí
ze 2
poslední