Obsah

IV. MUZEJNI NOC ZA SVITU LOUČÍ

Bezbariérový vstup na akci

Vstup na akci povolen se zvířaty

Akce je vhodná pro děti

IV. muzejní noc První červnová sobota na hradě Košumberk bude již počtvrté patřit muzejní noci. Na co se tentokrát můžete těšit?

Lapidárium oživí fotografie
Prostory lapidária, kde je v současné době umístěna expozice kamenných barokních plastik a fotografie historických objektů z chrudimska, oživí od června nová expozice fotografií.
Velkoformátové fotografie Luže a okolí fotografa Jaroslava Horáka budou umístěny ve všech místnostech, dle jednotlivých témat, kterými jsou Luže a její památky, Luže žije a nesmí chybět téma Luže a příroda.

Za svitu loučí
… tak se jmenuje rukopis s pověstmi, pověrami a romantickými událostmi, jež v okolí Luže zaznamenal na počátku 20. století Antonín Hlinecký (1858-1938). Rukopis je více než 100 let uložen v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě.
Návštěvníky hradu Košumberk čeká obrazová prezentace soukromé sbírky dobových pohlednic s tématem Luže a Košumberku, naprostým unikátem bude představení kreseb ze skicáře kanovníka Jana Venuta. Ten na přelomu 18. a 19. století navštívil i naše okolí a i zde pilně kreslil. Z pověstí vám bude předčítat a komentář k prezentaci poskytne Soňa Krátká z vysokomýtského muzea.

Hrad oživí hudba a louče
Stejně jako v předchozích letech se můžete také těšit na hudební vystoupení. Pro letošní noc jsme pro Vás pozvali hudební uskupení Františka Remeše, můžete se tak těšit na moderní i klasické skladby v podání klavíru, violy a houslí.
Celou letošní muzejní nocí vévodí téma „za svitu loučí“, nenechte si ujít krásnou atmosféru hradu osvíceného loučemi, jako za starých časů …

Vstupné zdarma.
Občerstvení po celou dobu akce zajištěno.


Datum konání: 2. 6. 2018 začátek od 20:00, délka 239 minut

Místo konání: Hrad Košumberk, 53854 Luže

Typ akce: hudba - ostatní

Organizátor: Lesy Luže, s.r.o.

Doba trvání: 239 minut

Zdroj: Město Luže


Vytvořeno: 11. 5. 2018
Poslední aktualizace: 11. 5. 2018 11:35